Menu
Seniorudvalget 16. oktober kl. 09:48
Spillere - Trænere og Ledere inviteres til afslutningsfest lørdag d. 4. november Kl. 18.30 i Klubhuset
Klubhuset
Fuldt hus i Grønsværen - 100 børn til spisning
Klubhuset
Lukket i kiosken i næste uge mandag til torsdag
e-Sport
Få en prøvetime i Grenaa IF eSport
Nyt fra Bestyrelsen
Indkaldelse til generalforsamling 2017
Jyske 3-bold
Masser af glade børn til Jyske 3-bold i Grenaa IF
Klubhuset
Info fra kiosken
Ungdomsudvalget
Grenaa IF Forældre samlet til det første fælles forældremøde
Kattegat Cup
Kattegat Cup Ambassadører til 2018

Hovedsponsor

Kommende kampe
Juli 2017
31.
mandag
19.00
Vorup FB
Spillet
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 / Træningskamp • Privat
XL Park, Vorup - Kunstgræsbane Ulvehøj
Grenaa IF
XL Park, Vorup - Kunstgræsbane Ulvehøj
August 2017
3.
torsdag
19.00
Grenaa IF
Spillet
Herrer
Senior
Herre Serie 2 / Træningskamp • Privat
HSM Arena Grenå
Hornslet IF
HSM Arena Grenå
5.
lørdag
13.00
Østdjurs 91
Spillet
Herrer
Senior
Herre Serie 2 / Træningskamp • Privat
Trustrup Stadion
Grenaa IF
Trustrup Stadion
5.
lørdag
13.30
AC Norddjurs
Spillet
Herrer
Senior
Herre Serie 4 / Træningskamp • Privat
Stenvad Stadion
FC Djursland
Stenvad Stadion
5.
lørdag
16.00
Nørager B
Spillet
Herrer
Senior
Herre Serie 2 / Træningskamp • Privat
Nørager Stadion
Grenaa IF
Nørager Stadion
7.
mandag
19.00
FC Djursland
Spillet
Herrer
Senior
Herre Serie 1 / Træningskamp • Privat
HSM Arena Grenå
Østdjurs 91
HSM Arena Grenå
11.
fredag
18.00
Grenaa IF
livescore
8 - 0
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 729
HSM Arena Grenå
IF Midtdjurs
HSM Arena Grenå
12.
lørdag
11.00
Hjemmehold
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge A / Træningskamp • Privat
Hornslet Stadion
Grenaa IF
Hornslet Stadion
12.
lørdag
11.30
Grenaa IF
livescore
1 - 4
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 625
HSM Arena Grenå
BMI
HSM Arena Grenå
13.
søndag
15.00
FC Djursland
livescore
0 - 0
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2017 • Pulje 3
HSM Arena Grenå
DGL 2000, Aarhus
HSM Arena Grenå
14.
mandag
18.30
Grenaa IF/Østdjurs 91
10 - 0
Kvinder
U16
U16 Piger C (2002) 8M - Efterår • Pulje 290
HSM Arena Grenå
Skødstrup SF(U18)
HSM Arena Grenå
15.
tirsdag
17.30
Vorup FB
livescore
1 - 0
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 2 (2002) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 826
XL Park, Vorup - Kunstgræsbane Ulvehøj
Grenaa IF/Østdjurs 91
XL Park, Vorup - Kunstgræsbane Ulvehøj
15.
tirsdag
19.30
Vorup FB
livescore
2 - 2
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2017 • Pulje 3
XL Park, Vorup - Kunstgræsbane Ulvehøj
FC Djursland
XL Park, Vorup - Kunstgræsbane Ulvehøj
16.
onsdag
18.00
Lystrup IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 42
Lystrup Idrætsanlæg
B11-3
Grenaa IF
Lystrup Idrætsanlæg
B11-3
16.
onsdag
19.00
Grenaa IF/Østdjurs 91
4 - 0
Kvinder
U16
U16 Piger C (2002) 8M - Efterår • Pulje 290
HSM Arena Grenå
SMIFF
HSM Arena Grenå
16.
onsdag
19.00
Grenaa IF
livescore
1 - 3
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2017 • Pulje 17
HSM Arena Grenå
Åstrup/Hammelev IF
HSM Arena Grenå
17.
torsdag
18.00
Grenaa IF
livescore
6 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 83
HSM Arena Grenå
Aastrup IF
HSM Arena Grenå
17.
torsdag
18.00
Grenaa IF
0 - 7
Herrer
U14
U14 Drenge C (2004) 8M - Efterår • Pulje 91
HSM Arena Grenå
Randers Freja
HSM Arena Grenå
17.
torsdag
18.30
Grenaa IF/Østdjurs 91
6 - 0
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 2 (2002) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 826
HSM Arena Grenå
HOG Hinnerup
HSM Arena Grenå
17.
torsdag
19.00
FC Djursland
livescore
3 - 0
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1999-00) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 322
Trustrup Stadion
Ebeltoft IF
Trustrup Stadion
18.
fredag
18.30
Spentrup IF
livescore
0 - 6
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 526
Spentrup Hallen
Grenaa IF
Spentrup Hallen
18.
fredag
19.00
Brazil/Grenaa IF
4 - 1
Kvinder
Senior
Kvinde C2 (+15) 7M - Efterår • Pulje 311
HSM Arena Grenå
Ådalen IF
HSM Arena Grenå
18.
fredag
19.00
Grenaa IF
1 - 6
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2017 • Pulje 119
HSM Arena Grenå
FC Grenaa
HSM Arena Grenå
19.
lørdag
13.20
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 42
HSM Arena Grenå
Ebeltoft IF
HSM Arena Grenå
19.
lørdag
15.00
FC Djursland
livescore
0 - 0
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2017 • Pulje 3
HSM Arena Grenå
Fuglebakken KFUM Århus
HSM Arena Grenå
20.
søndag
11.00
Grenaa IF
livescore
1 - 4
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 625
HSM Arena Grenå
TRIF
HSM Arena Grenå
20.
søndag
11.00
FC Horsens
3 - 0
Herrer
U11
Golden League - U11 Drenge (2007) - 1. runde • Platin 2
FC Horsens Arena
Grenaa IF
FC Horsens Arena
20.
søndag
11.00
HEI
livescore
3 - 3
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 729
Invita Arena, Skæring
Grenaa IF
Invita Arena, Skæring
20.
søndag
11.15
Grenaa IF
1 - 1
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 526
HSM Arena Grenå
Vorup FB
HSM Arena Grenå
20.
søndag
13.00
Grenaa IF
livescore
2 - 1
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2017 • Pulje 17
HSM Arena Grenå
Nørager B
HSM Arena Grenå
20.
søndag
13.00
Brazil/Grenaa IF
0 - 9
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2017 • Pulje 292
Grenaa Idrætscenter
Skødstrup SF
Grenaa Idrætscenter
20.
søndag
14.30
Grenaa IF
8 - 1
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 1 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 923
HSM Arena Grenå
Hadsten/HØST
HSM Arena Grenå
22.
tirsdag
19.00
Hornbæk SF
livescore
4 - 1
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2017 • Pulje 17
IT Forum Park Randers
Grenaa IF
IT Forum Park Randers
23.
onsdag
18.00
IF Mols
livescore
0 - 16
Kvinder
U13
U13 Piger C2 (2005) 8M - Efterår • Pulje 243
Mols Hallen
Grenaa IF
Mols Hallen
23.
onsdag
18.00
Grenaa IF
livescore
9 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 729
HSM Arena Grenå
TRIF
HSM Arena Grenå
23.
onsdag
18.30
Brabrand IF
2 - 3
Kvinder
U16
U16 Piger C (2002) 8M - Efterår • Pulje 290
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Grenaa IF/Østdjurs 91
Brabrand IF's Idrætsanlæg
24.
torsdag
18.30
VSK Aarhus
livescore
2 - 3
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1999-00) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 322
Vejlby/Risskov Centret
FC Djursland
Vejlby/Risskov Centret
25.
fredag
19.00
Grenaa IF
livescore
6 - 1
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2017 • Pulje 119
HSM Arena Grenå
Åstrup/Hammelev IF
HSM Arena Grenå
26.
lørdag
10.00
Lystrup IF
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 511
Lystrup Idrætsanlæg
A5-1
Grenaa IF
Lystrup Idrætsanlæg
A5-1
26.
lørdag
10.00
TRIF
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge C (2008) 5M - Efterår • Pulje 541
Ebeltoft Idrætscenter
Grenaa IF
Ebeltoft Idrætscenter
26.
lørdag
10.40
Hornslet IF
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 511
Lystrup Idrætsanlæg
A5-3
Grenaa IF
Lystrup Idrætsanlæg
A5-3
26.
lørdag
10.40
Ebeltoft IF
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge C (2008) 5M - Efterår • Pulje 541
Ebeltoft Idrætscenter
Grenaa IF
Ebeltoft Idrætscenter
26.
lørdag
11.15
Helsted Fremad IF
livescore
4 - 2
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 625
QuickPot Park Helsted
Bane 3
Grenaa IF
QuickPot Park Helsted
Bane 3
26.
lørdag
11.40
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge C (2009) 5M - Efterår • Pulje 592
TRIF Kunstgræsbane
IF Midtdjurs
TRIF Kunstgræsbane
26.
lørdag
13.00
Langaa IK
livescore
2 - 6
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2017 • Pulje 17
Langå Stadion
Grenaa IF
Langå Stadion
26.
lørdag
14.30
Grenaa IF/Østdjurs 91
1 - 2
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 2 (2002) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 826
HSM Arena Grenå
Lystrup IF
HSM Arena Grenå
26.
lørdag
16.00
Silkeborg KFUM
livescore
3 - 2
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2017 • Pulje 3
Søholt Idrætspark
FC Djursland
Søholt Idrætspark
27.
søndag
10.00
AC Norddjurs/GBIF
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 571
HSM Arena Grenå
Grenaa IF
HSM Arena Grenå
27.
søndag
10.00
SIF Assentoft
Spillet
Kvinder
U11
U11 Piger B (2007) 8M - Efterår • Pulje 210
Assentoft Stadion
Grenaa IF
Assentoft Stadion
27.
søndag
10.00
Hadsten SK
1 - 4
Herrer
U12
U12 Drenge C (2006) - Vikingeligaen - 1. stævne • Pulje 2 (C1)
Virup Skole
Grenaa IF
Virup Skole
27.
søndag
10.40
Helsted Fremad IF
Spillet
Kvinder
U11
U11 Piger B (2007) 8M - Efterår • Pulje 210
Assentoft Stadion
Grenaa IF
Assentoft Stadion
27.
søndag
10.40
Grenaa IF
3 - 2
Herrer
U12
U12 Drenge C (2006) - Vikingeligaen - 1. stævne • Pulje 2 (C1)
Virup Skole
Virup IF
Virup Skole
27.
søndag
11.00
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge B2 (2007) 8M - Efterår • Pulje 20
HSM Arena Grenå
Vorup FB
HSM Arena Grenå
27.
søndag
11.00
Galten FS
Spillet
Kvinder
U11
U11 Piger AB (2007) 8M - Efterår • Pulje 200
Klank Idrætsanlæg
Grenaa IF
Klank Idrætsanlæg
27.
søndag
11.00
HEI/VSK Aarhus
livescore
1 - 5
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 1 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 923
Vejlby/Risskov Centret
Grenaa IF
Vejlby/Risskov Centret
27.
søndag
11.20
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 571
HSM Arena Grenå
Hornslet IF
HSM Arena Grenå
27.
søndag
11.20
Vorup FB
4 - 2
Herrer
U12
U12 Drenge C (2006) - Vikingeligaen - 1. stævne • Pulje 2 (C1)
Virup Skole
Grenaa IF
Virup Skole
27.
søndag
11.30
Skødstrup SF
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge B (2010) 5M - Efterår • Pulje 621
Midtpunktet
Grenaa IF
Midtpunktet
27.
søndag
11.30
Aabyhøj IF
Spillet
Kvinder
U9
U9 Piger (2009) 5M - Efterår • Pulje 751
Aabyhøj Stadion
Grenaa IF
Aabyhøj Stadion
27.
søndag
11.40
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge B2 (2007) 8M - Efterår • Pulje 20
HSM Arena Grenå
Lystrup IF
HSM Arena Grenå
27.
søndag
11.40
Sejs Svejbæk IF
Spillet
Kvinder
U11
U11 Piger AB (2007) 8M - Efterår • Pulje 200
Klank Idrætsanlæg
Grenaa IF
Klank Idrætsanlæg
27.
søndag
12.10
ASA, Aarhus
Spillet
Kvinder
U9
U9 Piger (2009) 5M - Efterår • Pulje 751
Aabyhøj Stadion
Grenaa IF
Aabyhøj Stadion
27.
søndag
12.15
Grenaa IF
livescore
1 - 2
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 526
HSM Arena Grenå
Ommersyssel IF
HSM Arena Grenå
27.
søndag
13.00
Brazil/Grenaa IF
4 - 6
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2017 • Pulje 292
Grenaa Idrætscenter
Fuglebakken KFUM Århus
Grenaa Idrætscenter
28.
mandag
18.30
Grenaa IF/Østdjurs 91 (L2/826)
livescore
4 - 5
Kvinder
U16
DBU Jylland Pokal U16 Piger/11 (2002) • Pulje 1
HSM Arena Grenå
VSK Aarhus (L1/812)
HSM Arena Grenå
29.
tirsdag
17.15
Grundfør UI
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge A (2010) 5M - Efterår • Pulje 611
Grundfør Stadion
Grenaa IF
Grundfør Stadion
29.
tirsdag
17.45
TRIF
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge A (2010) 5M - Efterår • Pulje 611
Grundfør Stadion
Grenaa IF
Grundfør Stadion
29.
tirsdag
18.00
Lystrup IF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 730
Lystrup Idrætsanlæg
A5-1
Grenaa IF
Lystrup Idrætsanlæg
A5-1
29.
tirsdag
18.30
Hornslet IF
livescore
0 - 4
Herrer
U13
U13 Drenge C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 83
Hornslet Stadion
Grenaa IF
Hornslet Stadion
29.
tirsdag
18.30
Grenaa IF
livescore
1 - 1
Kvinder
U13
U13 Piger C2 (2005) 8M - Efterår • Pulje 243
HSM Arena Grenå
Kolind Midtdjurs
HSM Arena Grenå
29.
tirsdag
18.30
FC Djursland (Kval/321)
livescore
1 - 3
Herrer
U19
DBU Jylland Pokal U19 Drenge/11 (1999-00) • Pulje 1
HSM Arena Grenå
Aros FC (Kval/322)
HSM Arena Grenå
29.
tirsdag
18.40
Grenaa IF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 730
Lystrup Idrætsanlæg
A5-1
I.F. Midtdjurs
Lystrup Idrætsanlæg
A5-1
29.
tirsdag
18.45
Ebeltoft IF (L5/561)
1 - 3
Herrer
U15
DBU Jylland Pokal U15 Drenge/11 (2003) • Pulje 1
Ebeltoft Idrætscenter
Grenaa IF (L3/526)
Ebeltoft Idrætscenter
30.
onsdag
18.45
Auning IF (L4/646)
livescore
4 - 0
Herrer
U14
DBU Jylland Pokal U14 Drenge/11 (2004) • Pulje 1
Auning Stadion
Grenaa IF (L3/625)
Auning Stadion
30.
onsdag
18.45
Grenaa IF (L3/729)
livescore
5 - 4
Herrer
U13
DBU Jylland Pokal U13 Drenge/8 (2005) • Pulje 1
HSM Arena Grenå
Hadsten SK (L3/728)
HSM Arena Grenå
30.
onsdag
18.45
Hornslet IF (C)
livescore
0 - 8
Kvinder
U13
DBU Jylland Pokal U13 Piger/8 (2005) • Pulje 1
Hornslet Stadion
Grenaa IF (L1/923)
Hornslet Stadion
31.
torsdag
18.00
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 42
HSM Arena Grenå
Aarhus Fremad
HSM Arena Grenå
31.
torsdag
18.00
Grenaa IF
livescore
1 - 3
Herrer
U14
U14 Drenge C (2004) 8M - Efterår • Pulje 91
HSM Arena Grenå
Auning IF
HSM Arena Grenå
September 2017
1.
fredag
18.00
Grenaa IF
0 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 83
HSM Arena Grenå
Ebeltoft IF
HSM Arena Grenå
1.
fredag
18.00
Grenaa IF
livescore
2 - 5
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 729
HSM Arena Grenå
Ebeltoft IF
HSM Arena Grenå
2.
lørdag
10.00
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge C (2008) 5M - Efterår • Pulje 541
Ryomgård Stadion
Kolind/Perstrup IF (2)
Ryomgård Stadion
2.
lørdag
10.00
Ebeltoft IF
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge C (2009) 5M - Efterår • Pulje 592
Mols Hallen
Grenaa IF
Mols Hallen
2.
lørdag
10.00
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge B2 (2007) 8M - Efterår • Pulje 20
Virup Skole
VRI
Virup Skole
2.
lørdag
10.40
Skødstrup SF
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 511
NES Park
5 mands bane
Grenaa IF
NES Park
5 mands bane
2.
lørdag
10.40
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge C (2008) 5M - Efterår • Pulje 541
Ryomgård Stadion
Kolind/Perstrup IF (1)
Ryomgård Stadion
2.
lørdag
10.40
IF Mols
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge C (2009) 5M - Efterår • Pulje 592
Mols Hallen
Grenaa IF
Mols Hallen
2.
lørdag
10.40
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge B2 (2007) 8M - Efterår • Pulje 20
Virup Skole
Ommersyssel IF
Virup Skole
2.
lørdag
11.00
Hornslet IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 42
Hornslet Stadion
Grenaa IF
Hornslet Stadion
2.
lørdag
11.20
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 511
NES Park
5 mands bane
VRI
NES Park
5 mands bane
2.
lørdag
15.00
Grenaa IF
livescore
3 - 0
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2017 • Pulje 17
HSM Arena Grenå
Hadsten SK
HSM Arena Grenå
2.
lørdag
16.00
ÅHF
livescore
0 - 5
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1999-00) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 322
Aastrup Stadion
Stadion
FC Djursland
Aastrup Stadion
Stadion
3.
søndag
10.00
IF Midtdjurs
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 730
Ryomgård Stadion
Grenaa IF
Ryomgård Stadion
3.
søndag
10.40
Grenaa IF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 730
Ryomgård Stadion
SIF Assentoft
Ryomgård Stadion
3.
søndag
11.00
ÅHF
livescore
3 - 0
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 526
Aastrup Stadion
Stadion
Grenaa IF
Aastrup Stadion
Stadion
3.
søndag
13.00
Grenaa IF
livescore
1 - 1
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 1 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 923
HSM Arena Grenå
Skødstrup SF
HSM Arena Grenå
3.
søndag
14.00
VSK Aarhus
livescore
3 - 1
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2017 • Pulje 292
Vejlby/Risskov Centret
Brazil/Grenaa IF
Vejlby/Risskov Centret
3.
søndag
15.00
FC Djursland
livescore
2 - 2
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2017 • Pulje 3
HSM Arena Grenå
Lemming IF
HSM Arena Grenå
4.
mandag
18.45
Hornslet IF
3 - 9
Kvinder
U16
U16 Piger C (2002) 8M - Efterår • Pulje 290
Hornslet Stadion
Grenaa IF/Østdjurs 91
Hornslet Stadion
4.
mandag
19.00
Skødstrup SF
livescore
0 - 1
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1999-00) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 322
HSM Arena Grenå
FC Djursland
HSM Arena Grenå
5.
tirsdag
18.00
Grenaa IF
livescore
4 - 3
Kvinder
U13
U13 Piger C2 (2005) 8M - Efterår • Pulje 243
HSM Arena Grenå
Skødstrup SF
HSM Arena Grenå
5.
tirsdag
18.00
Grenaa IF
1 - 3
Herrer
U11
Golden League - U11 Drenge (2007) - 1. runde • Platin 2
HSM Arena Grenå
AGF
HSM Arena Grenå
7.
torsdag
18.00
Østdjurs 91
livescore
1 - 11
Kvinder
Senior
Kvinde C2 (+15) 7M - Efterår • Pulje 311
Trustrup Stadion
Brazil/Grenaa IF
Trustrup Stadion
7.
torsdag
18.00
TRIF
livescore
2 - 7
Herrer
U13
U13 Drenge C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 83
Thorsager Stadion
Grenaa IF
Thorsager Stadion
7.
torsdag
18.00
Grenaa IF
livescore
2 - 2
Herrer
U14
U14 Drenge C (2004) 8M - Efterår • Pulje 91
HSM Arena Grenå
Østdjurs 91
HSM Arena Grenå
7.
torsdag
19.00
FC Djursland
livescore
2 - 4
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1999-00) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 322
HSM Arena Grenå
Viby IF
HSM Arena Grenå
9.
lørdag
10.00
HEI
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 511
Virup Skole
Grenaa IF
Virup Skole
9.
lørdag
10.40
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 511
Virup Skole
Virup IF
Virup Skole
9.
lørdag
11.00
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge A (2010) 5M - Efterår • Pulje 611
HSM Arena Grenå
Skødstrup SF
HSM Arena Grenå
9.
lørdag
11.00
Romalt IF
Spillet
Kvinder
U11
U11 Piger B (2007) 8M - Efterår • Pulje 210
Romalt Stadion
Grenaa IF
Romalt Stadion
9.
lørdag
11.15
Grenaa IF
livescore
1 - 2
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 625
HSM Arena Grenå
IF Lyseng
HSM Arena Grenå
9.
lørdag
11.30
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge A (2010) 5M - Efterår • Pulje 611
HSM Arena Grenå
IF Midtdjurs
HSM Arena Grenå
9.
lørdag
11.30
FC Skanderborg
Spillet
Kvinder
U11
U11 Piger AB (2007) 8M - Efterår • Pulje 200
Vestergadeanlægget
Grenaa IF
Vestergadeanlægget
9.
lørdag
11.40
Alliancen IF
Spillet
Kvinder
U11
U11 Piger B (2007) 8M - Efterår • Pulje 210
Romalt Stadion
Grenaa IF
Romalt Stadion
9.
lørdag
12.00
Rougsø FF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge B2 (2007) 8M - Efterår • Pulje 20
QuickPot Park Helsted
Bane 8
Grenaa IF
QuickPot Park Helsted
Bane 8
9.
lørdag
12.10
Ry Fodbold
Spillet
Kvinder
U11
U11 Piger AB (2007) 8M - Efterår • Pulje 200
Vestergadeanlægget
Grenaa IF
Vestergadeanlægget
9.
lørdag
12.40
Helsted Fremad IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge B2 (2007) 8M - Efterår • Pulje 20
QuickPot Park Helsted
Bane 9
Grenaa IF
QuickPot Park Helsted
Bane 9
9.
lørdag
13.00
Randers Freja
livescore
1 - 3
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2017 • Pulje 17
Randers Stadion
Grenaa IF
Randers Stadion
9.
lørdag
14.30
Søften GF
livescore
0 - 5
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2017 • Pulje 3
Søften Idrætsanlæg
Bane 2 - 11 mands
FC Djursland
Søften Idrætsanlæg
Bane 2 - 11 mands
10.
søndag
10.00
Grenaa IF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 730
HSM Arena Grenå
Kolind/Perstrup IF (1)
HSM Arena Grenå
10.
søndag
10.30
Allingaabro/Nørager
livescore
5 - 0
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 526
Vivild Kunstgræsbane
Grenaa IF
Vivild Kunstgræsbane
10.
søndag
10.30
Grenaa IF
1 - 3
Herrer
U12
U12 Drenge C (2006) - Vikingeligaen - 2. stævne • Platin 2
HSM Arena Grenå
Vorup FB
HSM Arena Grenå
10.
søndag
11.00
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge B (2010) 5M - Efterår • Pulje 621
KPI´s Klubhus
Allingaabro IF
KPI´s Klubhus
10.
søndag
11.00
Grenaa IF
Spillet
Kvinder
U9
U9 Piger (2009) 5M - Efterår • Pulje 751
HSM Arena Grenå
HOG Hinnerup
HSM Arena Grenå
10.
søndag
11.00
Grenaa IF
livescore
8 - 0
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 1 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 923
HSM Arena Grenå
Galten FS
HSM Arena Grenå
10.
søndag
11.00
Grindsted GIF
4 - 3
Herrer
U11
Golden League - U11 Drenge (2007) - 1. runde • Platin 2
Lynghallen
Grenaa IF
Lynghallen
10.
søndag
11.05
Lystrup IF
3 - 4
Herrer
U12
U12 Drenge C (2006) - Vikingeligaen - 2. stævne • Platin 2
HSM Arena Grenå
Grenaa IF
HSM Arena Grenå
10.
søndag
11.20
Kolind/Perstrup IF (2)
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 730
HSM Arena Grenå
Grenaa IF
HSM Arena Grenå
10.
søndag
11.30
IF Midtdjurs
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 571
Ryomgård Stadion
Grenaa IF
Ryomgård Stadion
10.
søndag
11.30
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge B (2010) 5M - Efterår • Pulje 621
KPI´s Klubhus
AC Norddjurs/GBIF
KPI´s Klubhus
10.
søndag
11.40
Grenaa IF
Spillet
Kvinder
U9
U9 Piger (2009) 5M - Efterår • Pulje 751
HSM Arena Grenå
Fuglebakken KFUM Århus
HSM Arena Grenå
10.
søndag
11.40
Grenaa IF
1 - 3
Herrer
U12
U12 Drenge C (2006) - Vikingeligaen - 2. stævne • Platin 2
HSM Arena Grenå
IF Lyseng (1)
HSM Arena Grenå
10.
søndag
12.10
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 571
Ryomgård Stadion
Skødstrup SF
Ryomgård Stadion
11.
mandag
17.00
Allingaabro IF
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge C (2008) 5M - Efterår • Pulje 541
Trustrup Stadion
Grenaa IF
Trustrup Stadion
11.
mandag
17.30
FC Glesborg
1 - 7
Kvinder
Senior
Kvinde C2 (+15) 7M - Efterår • Pulje 311
Glesborg Skole
Brazil/Grenaa IF
Glesborg Skole
11.
mandag
17.40
Østdjurs 91
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge C (2008) 5M - Efterår • Pulje 541
Trustrup Stadion
Grenaa IF
Trustrup Stadion
12.
tirsdag
18.00
Aastrup IF
livescore
1 - 2
Herrer
U13
U13 Drenge C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 83
Aastrup Stadion
Bane 4A (Lysbane) 8M
Grenaa IF
Aastrup Stadion
Bane 4A (Lysbane) 8M
12.
tirsdag
18.30
Grenaa IF (L3/526)
livescore
2 - 6
Herrer
U15
DBU Jylland Pokal U15 Drenge/11 (2003) • Pulje 1
HSM Arena Grenå
VSK Aarhus (L1/511)
HSM Arena Grenå
12.
tirsdag
18.30
HOG Hinnerup (L3/728)
livescore
3 - 5
Herrer
U13
DBU Jylland Pokal U13 Drenge/8 (2005) • Pulje 1
Rønbæk Stadion
Grenaa IF (L3/729)
Rønbæk Stadion
13.
onsdag
18.00
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 2 / Træningskamp • Privat
HSM Arena Grenå
Brazil Football College - Grenaa IF
HSM Arena Grenå
13.
onsdag
18.00
Ebeltoft IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 42
Ebeltoft Idrætscenter
Grenaa IF
Ebeltoft Idrætscenter
13.
onsdag
18.00
Thorsø/Tungelund IF
livescore
0 - 7
Kvinder
U13
U13 Piger C2 (2005) 8M - Efterår • Pulje 243
Tungelund Hallen
Grenaa IF
Tungelund Hallen
13.
onsdag
18.15
Skødstrup SF(U18)
0 - 3
Kvinder
U16
U16 Piger C (2002) 8M - Efterår • Pulje 290
Studstrup Idrætsanlæg
Grenaa IF/Østdjurs 91
Studstrup Idrætsanlæg
14.
torsdag
18.30
Ommersyssel IF
1 - 7
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 526
Havndal Stadion
Grenaa IF
Havndal Stadion
16.
lørdag
10.00
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge B2 (2007) 8M - Efterår • Pulje 20
Lystrup Idrætsanlæg
A8-1
Virup IF
Lystrup Idrætsanlæg
A8-1
16.
lørdag
10.40
Lystrup IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge B2 (2007) 8M - Efterår • Pulje 20
Lystrup Idrætsanlæg
A8-1
Grenaa IF
Lystrup Idrætsanlæg
A8-1
16.
lørdag
11.00
Randers Freja
18 - 0
Herrer
U14
U14 Drenge C (2004) 8M - Efterår • Pulje 91
Randers Stadion
Grenaa IF
Randers Stadion
16.
lørdag
11.00
IF Midtdjurs
livescore
1 - 9
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 729
Ryomgård Stadion
Grenaa IF
Ryomgård Stadion
16.
lørdag
11.30
Grenaa IF
Spillet
Kvinder
U11
U11 Piger AB (2007) 8M - Efterår • Pulje 200
Lyseng Idrætspark
IF Lyseng
Lyseng Idrætspark
16.
lørdag
12.00
IF Midtdjurs
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge C (2008) 5M - Efterår • Pulje 541
HSM Arena Grenå
Grenaa IF
HSM Arena Grenå
16.
lørdag
12.10
Grenaa IF
Spillet
Kvinder
U11
U11 Piger AB (2007) 8M - Efterår • Pulje 200
Lyseng Idrætspark
Sejs Svejbæk IF
Lyseng Idrætspark
16.
lørdag
12.40
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge C (2008) 5M - Efterår • Pulje 541
HSM Arena Grenå
Ebeltoft IF
HSM Arena Grenå
16.
lørdag
13.20
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 511
HSM Arena Grenå
Lystrup IF
HSM Arena Grenå
16.
lørdag
14.00
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 511
HSM Arena Grenå
Hornslet IF
HSM Arena Grenå
16.
lørdag
14.00
BMI
livescore
4 - 0
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 625
Egelund Idrætscenter
Grenaa IF
Egelund Idrætscenter
16.
lørdag
15.00
FC Djursland
livescore
4 - 2
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2017 • Pulje 3
HSM Arena Grenå
Aabyhøj IF
HSM Arena Grenå
17.
søndag
10.00
Grenaa IF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 730
Lystrup Idrætsanlæg
A5-3
Lystrup IF
Lystrup Idrætsanlæg
A5-3
17.
søndag
10.30
Ry Fodbold (2)
livescore
0 - 6
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 1 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 923
INOX Park
Grenaa IF
INOX Park
17.
søndag
10.40
I.F. Midtdjurs
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 730
Lystrup Idrætsanlæg
A5-3
Grenaa IF
Lystrup Idrætsanlæg
A5-3
17.
søndag
11.00
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 571
Midtpunktet
TRIF
Midtpunktet
17.
søndag
11.00
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge A (2010) 5M - Efterår • Pulje 611
Tilst Idrætsanlæg (tst)
Lystrup IF
Tilst Idrætsanlæg (tst)
17.
søndag
11.30
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge A (2010) 5M - Efterår • Pulje 611
Tilst Idrætsanlæg (tst)
VRI
Tilst Idrætsanlæg (tst)
17.
søndag
11.40
Ebeltoft IF
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 571
Midtpunktet
Grenaa IF
Midtpunktet
17.
søndag
12.00
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge B (2010) 5M - Efterår • Pulje 621
HSM Arena Grenå
Hornslet IF (1)
HSM Arena Grenå
17.
søndag
12.30
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge B (2010) 5M - Efterår • Pulje 621
HSM Arena Grenå
Hornslet IF (2)
HSM Arena Grenå
17.
søndag
13.00
Grenaa IF
livescore
0 - 4
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2017 • Pulje 17
HSM Arena Grenå
Vivild IF
HSM Arena Grenå
17.
søndag
13.00
Brazil/Grenaa IF
livescore
3 - 2
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2017 • Pulje 292
HSM Arena Grenå
Christiansbjerg IF
HSM Arena Grenå
17.
søndag
14.00
Grenaa IF/Østdjurs 91
1 - 0
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 2 (2002) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 826
HSM Arena Grenå
Vorup FB
HSM Arena Grenå
19.
tirsdag
18.00
PFU 05
livescore
8 - 3
Herrer
U14
U14 Drenge C (2004) 8M - Efterår • Pulje 91
Fårup Stadion
Grenaa IF
Fårup Stadion
20.
onsdag
18.00
Grenaa IF
4 - 0
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 526
HSM Arena Grenå
Spentrup IF
HSM Arena Grenå
20.
onsdag
18.15
Skødstrup SF
livescore
6 - 2
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 729
Midtpunktet
Grenaa IF
Midtpunktet
20.
onsdag
18.30
Grenaa IF/Østdjurs 91
2 - 1
Kvinder
U16
U16 Piger C (2002) 8M - Efterår • Pulje 290
HSM Arena Grenå
Brabrand IF
HSM Arena Grenå
21.
torsdag
17.30
Grenaa IF
2 - 1
Herrer
U12
U12 Drenge C (2006) - Vikingeligaen - 3. stævne • Platin 1
Ulvehøj Idrætscenter
Vorup FB
Ulvehøj Idrætscenter
21.
torsdag
18.00
Grenaa IF
2 - 9
Herrer
U14
U14 Drenge C (2004) 8M - Efterår • Pulje 91
HSM Arena Grenå
TRIF
HSM Arena Grenå
21.
torsdag
18.00
Grenaa IF
livescore
5 - 0
Kvinder
U13
U13 Piger C2 (2005) 8M - Efterår • Pulje 243
HSM Arena Grenå
IF Mols
HSM Arena Grenå
21.
torsdag
18.00
TRIF
livescore
9 - 0
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 625
TRIF Kunstgræsbane
Grenaa IF
TRIF Kunstgræsbane
21.
torsdag
18.10
U12 - PFU05
0 - 5
Herrer
U12
U12 Drenge C (2006) - Vikingeligaen - 3. stævne • Platin 1
Ulvehøj Idrætscenter
Grenaa IF
Ulvehøj Idrætscenter
21.
torsdag
18.50
Helsted Fremad IF
3 - 3
Herrer
U12
U12 Drenge C (2006) - Vikingeligaen - 3. stævne • Platin 1
Ulvehøj Idrætscenter
Grenaa IF
Ulvehøj Idrætscenter
22.
fredag
19.00
Brazil/Grenaa IF
0 - 6
Kvinder
Senior
Kvinde C2 (+15) 7M - Efterår • Pulje 311
HSM Arena Grenå
Pindstrup IF
HSM Arena Grenå
23.
lørdag
10.30
Grenaa IF
Spillet
Kvinder
U11
U11 Piger B (2007) 8M - Efterår • Pulje 210
HSM Arena Grenå
IF Midtdjurs
HSM Arena Grenå
23.
lørdag
11.00
DGL 2000, Aarhus
livescore
0 - 1
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2017 • Pulje 3
Tilst Idrætsanlæg (tst)
FC Djursland
Tilst Idrætsanlæg (tst)
23.
lørdag
11.10
Skødstrup SF
Spillet
Kvinder
U11
U11 Piger B (2007) 8M - Efterår • Pulje 210
HSM Arena Grenå
Grenaa IF
HSM Arena Grenå
23.
lørdag
11.15
Grenaa IF
livescore
10 - 0
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 729
HSM Arena Grenå
HEI
HSM Arena Grenå
23.
lørdag
12.00
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 42
HSM Arena Grenå
Lystrup IF
HSM Arena Grenå
23.
lørdag
15.00
Grenaa IF
livescore
12 - 0
Herrer
U13
U13 Drenge C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 83
HSM Arena Grenå
TRIF
HSM Arena Grenå
23.
lørdag
15.00
Grenaa IF
livescore
1 - 4
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2017 • Pulje 17
HSM Arena Grenå
Hornbæk SF
HSM Arena Grenå
24.
søndag
11.00
IF Lyseng
livescore
1 - 4
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 1 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 923
Lyseng Idrætspark
Grenaa IF
Lyseng Idrætspark
24.
søndag
11.40
TMG
Spillet
Kvinder
U11
U11 Piger AB (2007) 8M - Efterår • Pulje 200
HSM Arena Grenå
Grenaa IF
HSM Arena Grenå
24.
søndag
12.00
Vorup FB
5 - 1
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 526
XL Park, Vorup - Kunstgræsbane Ulvehøj
Grenaa IF
XL Park, Vorup - Kunstgræsbane Ulvehøj
24.
søndag
12.10
Grenaa IF U11 Piger ekstra kamp
Spillet
Herrer
Senior
30 minutter / træningskamp • Privat
HSM Arena Grenå
Grenaa IF
HSM Arena Grenå
24.
søndag
13.00
Silkeborg IF
3 - 0
Herrer
U11
Golden League - U11 Drenge (2007) - 2. runde • Guld 2
Søholt Idrætsanlæg
Grenaa IF
Søholt Idrætsanlæg
24.
søndag
15.00
Skødstrup SF
4 - 0
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2017 • Pulje 292
Studstrup Idrætsanlæg
Brazil/Grenaa IF
Studstrup Idrætsanlæg
24.
søndag
16.00
HOG Hinnerup
0 - 3
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 2 (2002) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 826
Rønbæk Stadion
Grenaa IF/Østdjurs 91
Rønbæk Stadion
25.
mandag
18.00
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 42
HSM Arena Grenå
VRI
HSM Arena Grenå
25.
mandag
19.00
Hadsten SK
1 - 1
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 (1999-00) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 368
NMT Arena Hadsten
Brazil Football College - Grenaa IF
NMT Arena Hadsten
26.
tirsdag
17.30
Auning IF
livescore
3 - 4
Herrer
U14
U14 Drenge C (2004) 8M - Efterår • Pulje 91
Auning Stadion
Grenaa IF
Auning Stadion
26.
tirsdag
18.00
SMIFF
0 - 5
Kvinder
U16
U16 Piger C (2002) 8M - Efterår • Pulje 290
Albæk Stadion
Grenaa IF/Østdjurs 91
Albæk Stadion
27.
onsdag
18.30
Grenaa IF/Østdjurs 91
7 - 0
Kvinder
U16
U16 Piger C (2002) 8M - Efterår • Pulje 290
HSM Arena Grenå
AIA/Tranbjerg
HSM Arena Grenå
27.
onsdag
19.00
Auning IF
1 - 4
Kvinder
Senior
Kvinde C2 (+15) 7M - Efterår • Pulje 311
Auning Stadion
Brazil/Grenaa IF
Auning Stadion
28.
torsdag
18.00
Hornbæk SF
livescore
1 - 0
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 1 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 923
IT Forum Park Randers
Grenaa IF
IT Forum Park Randers
28.
torsdag
18.30
Grenå ( 7 Mands
Spillet
Herrer
Senior
60 minutter / Træningskamp • Privat
HSM Arena Grenå
IF Mols ( 7 Mands
HSM Arena Grenå
30.
lørdag
10.00
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge C (2008) 5M - Efterår • Pulje 541
KPI´s Klubhus
Kolind/Perstrup IF (2)
KPI´s Klubhus
30.
lørdag
10.00
Grenaa IF
Spillet
Kvinder
U11
U11 Piger B (2007) 8M - Efterår • Pulje 210
Ryomgård Stadion
IF Midtdjurs
Ryomgård Stadion
30.
lørdag
10.30
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge C (2009) 5M - Efterår • Pulje 592
HSM Arena Grenå
Østdjurs 91
HSM Arena Grenå
30.
lørdag
10.40
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge C (2008) 5M - Efterår • Pulje 541
KPI´s Klubhus
Kolind/Perstrup IF (1)
KPI´s Klubhus
30.
lørdag
10.40
Grenaa IF
Spillet
Kvinder
U11
U11 Piger B (2007) 8M - Efterår • Pulje 210
Ryomgård Stadion
Skødstrup SF
Ryomgård Stadion
30.
lørdag
11.00
Grundfør UI
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge A (2010) 5M - Efterår • Pulje 611
Rønde Stadion
Grenaa IF
Rønde Stadion
30.
lørdag
11.00
VRI
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge B2 (2007) 8M - Efterår • Pulje 20
HSM Arena Grenå
Grenaa IF
HSM Arena Grenå
30.
lørdag
11.00
Grenaa IF
Spillet
Kvinder
U11
U11 Piger AB (2007) 8M - Efterår • Pulje 200
HSM Arena Grenå
TMG
HSM Arena Grenå
30.
lørdag
11.00
Kolind Midtdjurs
livescore
5 - 2
Kvinder
U13
U13 Piger C2 (2005) 8M - Efterår • Pulje 243
KPI´s Klubhus
Grenaa IF
KPI´s Klubhus
30.
lørdag
11.10
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge C (2009) 5M - Efterår • Pulje 592
HSM Arena Grenå
IF Midtdjurs
HSM Arena Grenå
30.
lørdag
11.30
TRIF
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge A (2010) 5M - Efterår • Pulje 611
Rønde Stadion
Grenaa IF
Rønde Stadion
30.
lørdag
11.40
Ommersyssel IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge B2 (2007) 8M - Efterår • Pulje 20
HSM Arena Grenå
Grenaa IF
HSM Arena Grenå
30.
lørdag
12.10
Grenaa IF U11 Piger ekstra kamp
Spillet
Herrer
Senior
30 minutter / træningskamp • Privat
HSM Arena Grenå
Grenå IF
HSM Arena Grenå
30.
lørdag
13.00
Grenaa IF
livescore
1 - 4
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 625
HSM Arena Grenå
Helsted Fremad IF
HSM Arena Grenå
30.
lørdag
13.00
Lystrup IF
0 - 2
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 2 (2002) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 826
Lystrup Idrætsanlæg
C11-4
Grenaa IF/Østdjurs 91
Lystrup Idrætsanlæg
C11-4
30.
lørdag
15.00
FC Djursland
livescore
3 - 1
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2017 • Pulje 3
HSM Arena Grenå
Vorup FB
HSM Arena Grenå
Oktober 2017
1.
søndag
10.00
Grenaa IF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 730
Ryomgård Stadion
IF Midtdjurs
Ryomgård Stadion
1.
søndag
10.00
Grenaa IF
livescore
3 - 1
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 1 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 923
HSM Arena Grenå
Hornbæk SF
HSM Arena Grenå
1.
søndag
10.40
SIF Assentoft
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 730
Ryomgård Stadion
Grenaa IF
Ryomgård Stadion
1.
søndag
11.00
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 571
HSM Arena Grenå
AC Norddjurs/GBIF
HSM Arena Grenå
1.
søndag
11.00
Virup IF
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge B (2010) 5M - Efterår • Pulje 621
Virup Skole
Grenaa IF
Virup Skole
1.
søndag
11.00
Aabyhøj IF
Spillet
Kvinder
U9
U9 Piger (2009) 5M - Efterår • Pulje 751
ASA's Idrætsanlæg
Grenaa IF
ASA's Idrætsanlæg
1.
søndag
11.30
Skødstrup SF
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge B (2010) 5M - Efterår • Pulje 621
Virup Skole
Grenaa IF
Virup Skole
1.
søndag
11.30
Grenaa IF
livescore
14 - 5
Herrer
U13
U13 Drenge C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 83
HSM Arena Grenå
Hornslet IF
HSM Arena Grenå
1.
søndag
11.40
ASA, Aarhus
Spillet